JAK WYBRAĆ COACHA?

Jeśli myślisz o pracy z coachem, najprawdopodobniej jesteś w jednej z dwóch poniższych sytuacji:

  1. Masz jakiś problem i czujesz, że potrzebujesz wsparcia z zewnątrz, bo na ten moment Twoje pomysły się wyczerpały.
  2. Odczuwasz ogólne zadowolenie, ale chcesz się rozwijać i czerpać jeszcze więcej z życia.

Niezależnie, w której z tych sytuacji się znajdujesz, zastanów się nad swoimi celami. Co chcesz osiągnąć dzięki współpracy z coachem? W związku z tym, że proces coachingu trwa zazwyczaj kilka miesięcy, warto dokonać wyboru właściwego coacha. Zastanów się, co jest dla Ciebie ważne, kiedy myślisz o osobie, która będzie zasługiwała na Twoje zaufanie. Określ dokładnie kryteria w wyszukiwarce i wczytaj się w opisy wyselekcjonowanych coachów. Co warto brać pod uwagę:

  1. wykształcenie coachingowe (jaki certyfikat, akredytacje, dodatkowe szkolenia, praca pod superwizją),
  2. doświadczenie coachingowe (najczęściej mierzone godzinami przeprowadzonych coachingów),
  3. rekomendacje wcześniejszych klientów,
  4. styl pracy i rodzaj coachingu,
  5. doświadczenie życiowe i zawodowe.

Ostatecznie zapewne zdecyduje to, co poczujesz na pierwszym spotkaniu: czy będzie chemia między Tobą a coachem, czy poczujesz, że to właśnie ta osoba, czy też zechcesz szukać dalej.

Decydując się na taką ścieżkę rozwoju, sprawdź, jak Twój przyszły coach definiuje coaching. Niestety, jak to często bywa, nie ma jedynej słusznej definicji. Dodatkowo wielu coachów modyfikuje sposób pracy w wyniku własnych doświadczeń. Kiedy już będziesz wiedzieć, na co się decydujesz, doprecyzuj warunki wspólnych spotkań, czyli zawrzyj kontrakt. Umów się co do orientacyjnej liczby spotkań, sposobu komunikacji, czasu trwania sesji, ceny itp.

Życzymy owocnej pracy z naszymi coachami!

Zespół znajdzcoacha.pl